19.1.2012 Co potřebuji vědět o světě MethanCity?

Základní informace o světě v několika větách. Pro účast na larpu je potřeba nastudovat o světě alespoň základní informace.

Po kliknutí se obrázek zobrazí v původní velikosti.

Svět MethanCity je post-katastrofický svět. V minulosti proběhla velká válka, která zničila civilizaci a způsobila, že velká část světa je tvořena pustinou, ve které lidé jen stěží přežívají. Povrch země obývají nově vzniklé druhy, mutanti a netvoři, bandité a různé komunity lidí a pololidí.

Kolem roku 70 po Obnově se objevuje společenství lidí, kteří bojují o zachování lidského genu a znovunastolení vlády člověka na zničené planetě. Toto společenství si říká Světostát a používá totalitní metody k ochraně lidského genu. Lidé žijí ve městech Světostátu, která jsou často obklopena pustinou, pracují, modlí se k příchodu Zániku a uctívají vůdce Světostátu Ministra Mentora.

Píše se rok 2115. Z Hlavního města oblasti Methaneum je vyslána skupina lidí - občanů a vojáků, aby znovu osídlili důlní město na kraji pustiny. Co se stalo s jeho obyvateli? Co se nachází v pustině za městem, kde Strana zakazuje přístup? Proč jsou někteří obyvatelé postiženi psychickými chorobami? A proč na město pravidelně útočí podivné skupiny mutantů?

Mezi další informace k nastudování patří Průvodce světem MethanCity, kterého brzy vydáme. Projděte si také další články ze sekce Svět.Po kliknutí se obrázek zobrazí v původní velikosti.


Článek se do této chvíle zobrazil 1535 občanům.

 

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich