30.4.2011 Finanční report z MethanCity: 2084

Ještě než přijdou oficiální herní epilogy, outra a reflexe z řad organizátorského teamu, dovolujeme si zveřejnit, jak bylo před larpem slíbeno, pojednání nad financemi larpu MethanCity: 2084.

Zatímco řady anonymních pracovníků v Úřadu pro informace a jejich pravdivost sepisují příběhový report z larpu pod trestem odnětí dávek nutrisóji do odvolání, chceme vás v této zprávě krátce informovat o finanční stránce larpu.

Vstupné bylo letos stanoveno na 400 Kč. To není málo peněz a věříme, že hodně hráčů zajímá, kde peníze vlastně šly, co se z nich koupilo a kolik zůstalo a na co peníze dále půjdou. Jako organizátorský tým chceme být transparentní, a proto jsme se přiklonili k tomuto netradičnímu reportu.

Výjimky platily méně než 400 Kč. Proč? Jednalo se o výjimečné případy a lidé, kterým jsme dali slevu na vstupném se finančně a z vlastních zdrojů podíleli na vybavení akce, popřípadě z herního hlediska neměli nárok na rozdávané věci a tak jim rovněž byla poskytnuta sleva. Vstupné jsme se snažili vybírat spravedlivě a setkali jsme se s případy, kdy lidé dali dokonce peníze navíc. Toho si nesmírně vážíme a tímto jim ještě jednou děkujeme.

Na vstupném jsme vybrali něco málo přes 27 000 Kč. Chápeme vstupné jako sumu peněz, na kterou se poskládají účastníci larpu tak, aby se z ní zaplatily materiály nutné k vybavení herního světa. Jednotlivé položky byly následující (jedná se o přibližné a zaokrouhlené sumy):

 • 4 000,- Palivové hmoty (doprava, auta, palivo pro generátory, plyn, ...)
 • 4 200,- Kostýmy a kostýmové doplňky (hnědé obleky, pásky, buttony, ...)
 • 5 500,- Herní jídlo, potraviny a tekutiny (nutrisója, protektorátní strava, konzervy, zelenina, ...)
 • 3 500,- Tisk (propaganda a veškeré tiskoviny ve hře)
 • 2 500,- Herní předměty (předměty na questy, vybavení NPC lokací, úprava herního prostoru, nářadí, rozvody elektřiny apod.)
 • 4 000,- Výroba (materiál na granáty, cigarety apod.) - vyrobené granáty budou použity na další akci, o které se včas dozvíte :-)
 • 2 000,- Náklady na workshopy, úklid prostoru a další materiálové zajištění

Nutno podotknout, že veškeré věci jsme se snažili sehnat za ty nejvýhodnější ceny a mnohdy takřka zadarmo. Stéjně tak nám spousta hráčů a lidí pomohla už jen tím, že nám zdarma zapůjčili vybavení, které je nutné v běžných situacích pronajímat za nemalé peníze.

Z larpu nám tedy zůstalo cca 2 000 Kč v organizační pokladně MethanCity. Tyto peníze chceme využít na následující věci:

 • financování organizačních cest (dojednávání prostoru apod.)
 • placení případných záloh
 • nákup herních předmětů, které použijeme na dalších akcích
 • základní finance pro organizaci další akce

Za organizační tým můžeme říci, že ziskovost akce je úžasná. Především díky tomu, že loňský ročník byl financován z větší části z vlastních zdrojů, tak nás velice těší, že ačkoliv někteří registrovaní účastníci nedojeli, tak jsme letos zůstali v pomyslném plusu. Díky letošnímu rozpočtu máme dokonce finanční základnu pro další organizaci larpů ze světa MethanCity.

Nyní nezbývá než Vám poděkovat a doufat, že příští ročník bude situace obdobná. Podpůrné/vstupné není opravdu částkou nadsazenou, vše co hráč zaplatí také ve hře uvidí.Článek se do této chvíle zobrazil 1263 občanům.