30.4.2011 Finanční report z MethanCity: 2084

Ještě než přijdou oficiální herní epilogy, outra a reflexe z řad organizátorského teamu, dovolujeme si zveřejnit, jak bylo před larpem slíbeno, pojednání nad financemi larpu MethanCity: 2084.

Zatímco řady anonymních pracovníků v Úřadu pro informace a jejich pravdivost sepisují příběhový report z larpu pod trestem odnětí dávek nutrisóji do odvolání, chceme vás v této zprávě krátce informovat o finanční stránce larpu.

Vstupné bylo letos stanoveno na 400 Kč. To není málo peněz a věříme, že hodně hráčů zajímá, kde peníze vlastně šly, co se z nich koupilo a kolik zůstalo a na co peníze dále půjdou. Jako organizátorský tým chceme být transparentní, a proto jsme se přiklonili k tomuto netradičnímu reportu.

Výjimky platily méně než 400 Kč. Proč? Jednalo se o výjimečné případy a lidé, kterým jsme dali slevu na vstupném se finančně a z vlastních zdrojů podíleli na vybavení akce, popřípadě z herního hlediska neměli nárok na rozdávané věci a tak jim rovněž byla poskytnuta sleva. Vstupné jsme se snažili vybírat spravedlivě a setkali jsme se s případy, kdy lidé dali dokonce peníze navíc. Toho si nesmírně vážíme a tímto jim ještě jednou děkujeme.

Na vstupném jsme vybrali něco málo přes 27 000 Kč. Chápeme vstupné jako sumu peněz, na kterou se poskládají účastníci larpu tak, aby se z ní zaplatily materiály nutné k vybavení herního světa. Jednotlivé položky byly následující (jedná se o přibližné a zaokrouhlené sumy):

 • 4 000,- Palivové hmoty (doprava, auta, palivo pro generátory, plyn, ...)
 • 4 200,- Kostýmy a kostýmové doplňky (hnědé obleky, pásky, buttony, ...)
 • 5 500,- Herní jídlo, potraviny a tekutiny (nutrisója, protektorátní strava, konzervy, zelenina, ...)
 • 3 500,- Tisk (propaganda a veškeré tiskoviny ve hře)
 • 2 500,- Herní předměty (předměty na questy, vybavení NPC lokací, úprava herního prostoru, nářadí, rozvody elektřiny apod.)
 • 4 000,- Výroba (materiál na granáty, cigarety apod.) - vyrobené granáty budou použity na další akci, o které se včas dozvíte :-)
 • 2 000,- Náklady na workshopy, úklid prostoru a další materiálové zajištění

Nutno podotknout, že veškeré věci jsme se snažili sehnat za ty nejvýhodnější ceny a mnohdy takřka zadarmo. Stéjně tak nám spousta hráčů a lidí pomohla už jen tím, že nám zdarma zapůjčili vybavení, které je nutné v běžných situacích pronajímat za nemalé peníze.

Z larpu nám tedy zůstalo cca 2 000 Kč v organizační pokladně MethanCity. Tyto peníze chceme využít na následující věci:

 • financování organizačních cest (dojednávání prostoru apod.)
 • placení případných záloh
 • nákup herních předmětů, které použijeme na dalších akcích
 • základní finance pro organizaci další akce

Za organizační tým můžeme říci, že ziskovost akce je úžasná. Především díky tomu, že loňský ročník byl financován z větší části z vlastních zdrojů, tak nás velice těší, že ačkoliv někteří registrovaní účastníci nedojeli, tak jsme letos zůstali v pomyslném plusu. Díky letošnímu rozpočtu máme dokonce finanční základnu pro další organizaci larpů ze světa MethanCity.

Nyní nezbývá než Vám poděkovat a doufat, že příští ročník bude situace obdobná. Podpůrné/vstupné není opravdu částkou nadsazenou, vše co hráč zaplatí také ve hře uvidí.Článek se do této chvíle zobrazil 1336 občanům.

 

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde